CW Enerji’den Gençlerin İstihdamına Destek - Güneş Teknolojileri
  • Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, sosyal sorumluluk projeleri ve eğitime verdiği desteklerle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Firma, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzaladı.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ediyor. Eğitime yönelik desteğini sürdüren firma, bu alanda çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalayan CW Enerji, örnek bir projeyi daha hayata geçirdi. İmzalanan protokol ile eğitim programı sonunda başarı gösteren öğrencilerin istihdamına destek verilecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, sektör arenasında gerçekleştirdikleri başarılı çalışmaların yanında sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da fark yaratmaya devam ettiklerini söyledi. Bu doğrultuda eğitime ve toplumsal gelişmeye büyük önem verdiklerinin altını çizen Sarvan, “Kurulduğumuz günden bu yana eğitime destek vermeye devam ediyoruz ve öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya özen gösteriyoruz. Gençlerin eğitim ve öğretim hayatlarına katkıda bulunmaktan dolayı oldukça mutluyuz” dedi.

Öğrencilerin istihdamına destek verilecek

Eğitim kalitesine katkı sağlamak için ellerinden gelen her türlü gayreti gösterdiklerini ifade eden Sarvan, bu kapsamda Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzaladıklarını kaydetti.

Sarvan, imzalanan protokol ile ortak çalışmalar yapacaklarını belirterek, “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında; CW Enerji’nin nitelikli iş gücü ihtiyacını da karşılamayı hedefliyoruz. Bu amaçla öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmeler yapılacak. Ayrıca eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek CW Enerji insan kaynağının geliştirilmesini sağlayacak çalışmalar gerçekleştirilecek. Eğitim programı sonunda başarı gösteren öğrencilerin istihdamına destek verilecek” diye konuştu.

Böylesine anlamlı bir projeye imza attıkları için oldukça gururlu olduklarını dile getiren Sarvan, eğitime destek olmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Öte yandan, Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolüne Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, CW Enerji İnsan Kaynakları Direktörü Ecem Özcan ve CW Enerji CFO’su Melik Yetim katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir